O škole

Základní škola Jasenná, okres Zlín, je vesnická škola pro cca 40 dětí prvního stupně základní školy. Vytváří pro děti rodinné prostředí, ve kterém si děti mohou užívat komfortu individuálního přístupu. Přestože je počet žáků školy poměrně malý, děti získávají kvalitní vzdělání. Při vyučování se využívají moderní metody výuky.

Také pokud jde o vybavenost školy, máme se čím pochlubit – děti dostaly například novou učebnu výpočetní techniky, v níž se velice rády učí a rozvíjejí své znalosti. Vážíme si také kvalitního učitelského sboru – všechny paní učitelky pracují na naší škole pro děti s láskou. Věnují se jim často i mimo rámec školních povinností a připravují pro ně různé aktivity (Velikonoční dílna apod.).

Naše děti se také účastní různých soutěží, ať už uvnitř školy nebo i celookresních či krajských, rády využívají možností mimoškolní výchovy ve škole i v družince. Ve škole probíhají kroužky sportovní (floorball), umělecké (výtvarný kroužek a keramika) i vzdělávací (angličtina). Dále děti mohou navštěvovat kroužky, které v naší škole organizuje Dům dětí a mládeže z Vizovic.