Archiv

Naše škola se zapojila do projektu Edison

(Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.)

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

A jak projekt probíhal?

Dva vysokoškolští studenti, Onur Egeli (Turecko, 21 let) a Elena Shtyrova (Rusko, 21 let), přijeli v neděli 15. 9. k nám do Jasenné. Hostujícími rodinami pro ně do pátku byly rodiny Švagerkova, Čalova a Hüttlova. Moc jim za tuto pomoc děkujeme. Praktikanti si připravili prezentace o své zemi, hráli s dětmi hry, kreslili – a to vše v angličtině. Tu si v rámci svých možností v tomto týdnu procvičili až do morku kosti nejen učitelé a hostující rodiny, ale i všichni žáci naší školy, kteří s postupem času ztráceli ostych a snažili se dorozumět „rukama i nohama“:-). Praktikanti postupně navštívili v hodinách všechny třídy naší školy. Na pátek jsme jim jako poděkování připravili „trip“ – výlet po okolí Jasenné – zase my. Vyjeli jsme autobusem na Sirákov a cestou směr Vartovna jsme novým kamarádům ukázali krásy Valašska. Dokonce jsme si procházku zpestřili i hledáním tzv. kešek. Na závěr nás čekal výstup na rozhlednu, společně jsme se vyfotili a po obědě už Onur s Elenou odjeli na další školu.

(20. 9. 2019)

Přehled akcí

plánovaných v týdnu 7. – 11. 10. 2019 k nahlédnutí v odkazu.

(6. 10. 2019)

Nabídka pracovního místa

Základní škola Jasenná, okres Zlín, p.o. vyhlašuje výběrové řízení na pozici speciálního pedagoga.

Bližší informace v odkazu (klikněte).

 (12. 8. 2019)

Přehled akcí

plánovaných v týdnu 30. 9. – 4. 10. 2019 k nahlédnutí v odkazu.

(28. 9. 2019)

 

Víkendovka na faře (a nedělní jabkobraní tamtéž)!

Těšíte se? Skřítci rozhodně!

:-)

 

Přehled akcí

plánovaných v týdnu 23.-27. 9. 2019 k nahlédnutí v odkazu.

(21. 9. 2019)

Nabídka kroužků v tomto školním roce

je k nahlédnutí i zde. Kroužky organizované pod záštitou DDM Vizovice jsou placené a je potřeba, aby děti odevzdaly vyplněnou přihlášku (dostanou dle individuálního zájmu od třídní učitelky).  Na zájmové kroužky, které jsou v přehledu uvedeny zdarma, přihlášku nevyplňujete.

(13. 9. 2019)

 

SRPDŠ při ZŠ Jasenná

Vás s velkým potěšením zve na první podzimní akce tohoto školního roku:

♥ 7. září se uskuteční 1. DĚTSKÉ SPORTOVNÍ ODPOLEDNE,

♥ 21. září BAZÁREK podzimního a zimního oblečení a sportovních potřeb.

Bližší informace k akcím najdete v jednotlivých odkazech:-)

( 21. 8. 2019)

Přehled akcí

plánovaných v týdnu 16.-20. 9. 2019 k nahlédnutí v odkazu.

(15. 9. 2019)

Přehled akcí

plánovaných v týdnu 9. – 13. 9. 2019 k nahlédnutí v odkazu.

(7. 9. 2019)

Informace k začátku školního roku

Vážení rodiče žáků naší ZŠ Jasenná, předkládáme Vám informace k počátku školního roku 2019/2020.

Organizace 2. září

Školní družina bude k dispozici od 7.00. Slavnostní zahájení školního roku v jídelně školy začne v 8.00, následuje přesun žáků do jednotlivých tříd. Žáci ZŠ odchází v cca 8.45 domů. V 8.45 domluva zájemců o družinu s vychovatelkou ŠD v prostorách družiny (přihlášky, informace…).

Žáci 1. ročníku přijdou do školy s aktovkou, ostatní nemusí. Přezůvky už jsou každopádně nutné:-)

Učebnice a další pomůcky vydávat nebudeme.

 

Organizace 3. září

Ranní družina od 7.00, vyučování pro všechny ročníky do 11.40, rozdání učebnic a sešitů, rozvrh hodin, seznámení se školním řádem a organizací roku. Školní družina pro zájemce do 16.00.

 

Od 4. září bude výuka dle rozvrhu, první týden bude probíhat jen dopolední vyučování. Rozvrhy hodin jsou na webu.

Nabídku kroužků zveřejníme začátkem září.

Přejeme dětem i Vám pohodový vstup do nového školního roku 2019/2020.

 (30. 8. 2019)